Bude XV. Lak Racing Rallye Plzeň první soutěží sezóny 2020 v ČR?

 

Hledat odpověď na tuto otázku se podobá věštění z křišťálové koule. Za aktuální situace je těžké odhadnout, jak dlouho budou platit nouzová opatření v souvislosti s koronavirem stejně jako postup jejich uvolňování.

Již za necelé za dva měsíce, 5. - 6. června, by měla v Plzni odstartovat možná první letošní rally. Motoristickou veřejnost, a především fanoušky rallye zajímá, jak probíhají přípravy a zda vůbec ještě počítáme s  upořádáním červnového rallysprintu v Plzni.

Uspořádat rally v Plzni po třiceti letech je pro organizační výbor XV. Lak Racing Rallye Plzeň 2020 velkou výzvou a od počátku se snažíme připravit jezdecky i divácky atraktivní soutěž. Velkým závazkem i motivací je pro nás i skutečnost, že nad připravovaným motoristickým podnikem převzal záštitu I. náměstek primátora města Plzně
Mgr. Roman Zarzycký. Ještě před několika týdny jsme netušili, jakou těžkou zkouškou bude nejen naše země, ale i většina lidstva procházet. Přes veškerá omezení a s tím spojené nejistoty se organizační výbor XV. Lak Racing Rallye Plzeň 2020 rozhodl v přípravách pokračovat tak, abychom mohli v plánovaném termínu,
ve dnech 05.06. – 06.06. 2020 soutěž uspořádat. Snažíme se být v tomto směru optimisté, ale zároveň jsme připraveni reagovat na aktuální vývoj. Přípravné a organizační práce zatím probíhají s nezměněnou intenzitou. Jako nejzazší možný termín pro konečné rozhodnutí o uspořádání nebo odložení XV. Lak Racing Rallye Plzeň 2020 jsme si určili datum 30.04. 2020.
O průběhu příprav vás budeme na těchto stránkách i nadále informovat.